INDIVIDUÁLNÍ LEKCE

AUTORSKÉ ČTENÍ

s Filipem Kardou

Přečteš mi svůj text. Já si ho poslechnu a povím ti, CO jsem slyšel a JAK. CO znamená, jak jsem textu porozuměl obsahově a jaký žánr mu sedí. JAK znamená tvůj styl čtení. Budeme tedy pracovat nejen na tvém textu, ale i na kultivaci tvého přednesu. Ve zbylém čase naší schůzky můžeme pracovat buď na Tvém projevu nebo na Tvém textu, jak si vybereš.

Pro všechny, kteří chtějí:​​
  • Píšeš si do šuplíku?

  • Nepíšeš si, ale už jsi měl několikrát nápad na námět?

  • Nevíš, jestli by to někoho zajímalo?

  • Chceš se dozvědět něco o svém textu a čtení?

IMG_0081.PNG
Můj přístup:
vice-lek.png

Pokud jsi alespoň jednou odpověděl ANO, je načase udělat krok k ANO A! Na autorském čtení přineseš vytisknutý svůj text, přečteš mi ho, já budu naslouchat a následně ti povím, co jsem se dozvěděl, co jsem to slyšel a jak.

Důležité je, že text mi neposíláš dopředu, ale setkávám se s ním prvně skrze tvoji četbu. Můžeme pracovat na jednom textu kontinuálně nebo na více textech v průběžně. Vždy se ale budeme věnovat pouze jednomu textu, abychom mohli jít spíše do hloubky. Jdeme po kvalitě nikoliv kvantitě.

Co nosit? V podstatě cokoliv kromě poezie a dramat. Proč? Tyto žánry vyžadují trochu jiné nastavení, mají jiné nároky. Doporučuji proto kratší text od cca 1 stránky do 4. 

 

Pokud píšeš něco delšího, přines jen část, úryvek, který i tak bude v dané situaci dávat smysl. Nejde o to zhodnotit celé dílo, ale dozvědět se něco o procesu v procesu.

Společně budeme hledat tvůj osobitý autorský přístup, prozkoumávat témata, která tě táhnou a hledat, jak se to může dotknout i někoho dalšího.

Proč já:

Znám pocity psaní do šuplíku a komu to pak ukázat. Sám pracuji na svých autorských projektech často tím, že nejdříve napíši nějaký text (jako třeba “Z deníku pornoherce” nebo “Meditační nahrávka pro muže” rád Vám je přečtu ;)) a z něho vycházím nebo naopak při zkoušení na jevišti dostanu nápad k sepsání textu. Nejvíce nápadů mi ale přichází při každodenní konverzaci a večer těsně před usnutím.

Vystudoval jsem autorskou tvorbu na DAMU, kde nyní i učím.

Na adrese:
Kdy:

na domluvě 

45-60 minut

Časová dotace:
Cena:

800,- / setkání

Cena pro absolventy Školy improvizace:

600,- / setkání

Šipka
MÍSTO

Lekce zajišťujeme v Podskalské 14, Nové město, nebo po domluvě

ČAS A DEN

Na konkrétním dni a čase se domlouváš přímos lektorem.

POČET SEKTÁNÍ

Počet setkání vychází z tvé konkrétní zakázky. 

PLATBA ZA LEKCI

Platba lekce probíhá v hotovosti na lekci

COVID OPATŘENÍ

Řídíme se vládními nařízeními. V případě setkání 2 lidí je možné být venku s rouškou nebo bez roušek a uvnitř prostor s rouškou. Zvýšené hygienické standardy jsou v Podskalské 14 i v dalších prostorech samozřejmostí.