AUTORSKÝ PROJEKT

O kurzu

Dovolte, abychom vám představili revoluční kurz Školy improvizace. Doposud jste v kurzech pracovali na svých improvizačních dovednostech a byli nervózní z toho, že na představení nebudete vědět, co máte říct nebo udělat. Tomu je totiž v tomto kurzu konec. V našem kurzu budeme zkoušet divadelní představení a vy budete přesně vědět, co máte udělat, říct a čemu se budou diváci smát a čemu ne. Představení bude autorské, to znamená, že ho doposud žádný autor nenapsal a že autory budete vy samy a k finálním textům dojdeme skrze improvizaci. Zároveň si během kurzu vyzkoušíte práci s dramatickým textem A. P. Čechova.

 

A na závěr trochu definice: autorské divadlo je specifická forma divadla, v němž autoři hrají své vlastní texty, a to buď sami jako „one man show", nebo s celým ansámblem. Často jsou autoři nejen protagonisty, ale také režiséry těchto inscenací. Autorské divadlo vyniká ucelenou formou sdělení, protože neexistují tradiční výkladové mezistupně.

Pro koho je kurz určen:

Pro lidi, kteří mají zájem zkusit divadelní práci, která má jiné zákonitosti a pracovní postupy, než kurzy, kterými jste doposud prošli. Práce na autorském kuse dává možnost znovu a znovu se vracet ke svému výkonu a kultivovat jej. Divadelní práce je dobrá škola pro velká ega, která musí být upozaděna pro prospěch inscenace. Režijní poznámky můžete snadno vzít jako osobní útok, slouží ale k tomu, abyste připomínku mohli zpracovat a zkusit si říct tu větičku jinak. Je určen pro všechny, kteří na sobě nechtějí pracovat jen tři hodiny týdně, ale po dobu celého kurzu - učit se doma texty, zkoušet si roli před zrcadlem, scházet se s ostatními ve volném čase a zkoušet si svoje scény.

Dovednosti, kterým se kurz věnuje:

Herecká práce, schopnost tvorby skrze improvizaci, schopnost a zlepšovat svůj jevištní projev

LEKTOŘI

PAVLA SEDLÁČKOVÁ
LADISLAV KARDA

DEN KURZU

ÚTERÝ 18 - 21H

MÍSTO KURZU

BUDE UPŘESNĚNO

POČET

PRO 9 - 12 LIDÍ

Cena kurzu

Cena za kurz pod vedením dvou lektorů je 10 400,- Kč
(nejsme plátci DPH)

Kurz lze platit přes Benefit plus program.

Logo-benefitplus_edited.png

Přihlášení bude možné od čtvrtka
30. července od 16h.

Pavla Sedláčková

Narodila se v Praze v roce 1991 o 11 let později se dostala k improvizaci a od té doby žije s ní a pro ni. Tento vztah narušil jen Láďa Karda před jehož láskou na rok utekla do improvizačního exilu. Láska k improvizaci ji však vydržela i nadále. Hrála od Aše až po Bern, prošla workshopy českých i zahraničních lektorů. Za přelomový považuje workshop Gestalt Theatre ve Španělsku.  Sama aktivně učí přes 10 let.  V současné době je hrdou členkou experimentálního souboru 20 000 židů pod mořem. Vystudovala Tvorbu textu a scénáře na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kterou zakončila absolventským CD. Od září nastupuje k dvouletému studiu na Katedře autorské tvorby a pedagogiky na  DAMU. Improvizace je pro ní hlavně svobodným prostorem. Jako lektorka podporuje jedinečnost každého, kdo přichází na podium být a tvořit. Je citlivá k procesu a jejím cílem je v herci podnítit otevřenost, hravost a autenticitu. Je matka. 

Ladislav Karda

Český herec a učitel ještě ničím neproslul. Narodil se v Písku v roce 1989 a o improvizaci se začal zajímat v patnácti letech, protože se zamiloval do Pavly Sedláčkové. Láska k improvizaci mu vydržela. Po několika neúspěšných pokusech dostat se na pražskou DAMU byl nakonec roku 2013 přijat a v roce 2018 ji ukončil diplomovou prací o skupině 20 000 židů pod mořem. Celou práci napsal v Kanadském Calgary, kde se po dobu jednoho měsíce věnoval improvizaci v Loose Moose Theatre. Jako herec hostoval v divadle Ypsilon, je členem souboru divadla NoD. Režíroval několik site-specific projektů: Prequel Casablanca ve sklepení DAMU, Prequel Golem na židovském hřbitově v Boskovicích, Bílou nemoc ve staré vojenské nemocnici v Terezíně, Impresárium B. na lodi Tajemství a Zaživa! v klubu Roxy. Je ateista.