KURZ: LONGFORMA - V CHARAKTERU

O kurzu

"Dovol si vyčnívat. Nebo se naopak proměň v šedou myš. Buď kým chceš!

Postava je založená na typu, chování, na vlastnostech. Společně budeme hledat tvůj jedinečný improvizační charakter. Následně budeme vstupovat do improvizací společně s charaktery ostatních studentů. Budou vznikat situace, kdy se opřeš o svůj charakter a necháš ho jednat. Naučíme se pracovat s pilotem (já jako hráč) a charakterem (já jako herec).

Dovednosti

Po tomto semestru budete schopni hledat a tvořit si vlastní postavu, která umí improvizovat na základě svých rozhodnutí a cílů.  Už nebudeš uzavřen ve své hlavě, ale necháš průchod svojí postavě. Budeme hledat svobodu od pilota a dávat více zodpovědnosti charakteru. Tvorba nové postavy se pro tebe stane radostí z jejího objevování.
 

Jak budeme pracovat

Jak se hýbe?

Co má ráda?

Čeho chce v životě dosáhnout?

Čeho už dosáhla?

Z čeho má strach?

Za čím si stojí?

Čím se živý?


To a další jsou otázky, na které si budeme společně odpovídat v Longformě "V charakteru." Kromě improvizačních principů budeme brát inspiraci z technik divadla utlačovaných nebo divadla playback. Filip si prošel studiem autorského herectví na DAMU, kde se skrze dialogické jednání s vnitřním partnerem učil dostávat se k sobě a vycházet ze sebe. Toho využijeme i při kurzu, ale zaměříme se na skupinovou dynamiku."

LEKTOŘI

FILIP KARDA

DEN KURZU

ÚTERÝ 18-21H

MÍSTO KURZU

PROSTOR 8, VINOHRADY

POČET

PRO 9 - 14 LIDÍ

Filip Karda

lektor, herec, zdravotní klaun

Improvizaci se začal věnovat na střední škole jako koníčku. Nevěděl, že ten se rozroste a povede ho za studiem divadla a výchovy na JAMU a posléze na autorskou tvorbu na DAMU. Improvizaci se věnuje přes 10 let a klade důraz na klid a nepospíchání, najít si vnitřní pohodu ve stavu “nevím”. Věnuje se také učení komunikačních dovedností pro studenty ZŠ a SŠ, kde má touhu doplnit to, co by sám při svých studiích uvítal. V neposlední řadě je zdravotní klaun.

Cena kurzu

Cena za kurz pod vedením 1 lektora je 9 900,- Kč
(nejsme plátci DPH).

Pokud potřebuješ platbu rozdělit na 2 splátky, napiš to do poznámky a použij stejný variabilní symbol.

Kurz lze platit přes Benefit plus program.

Logo-benefitplus_edited.png

Přihlas se, odvaž se