LETNÍ ŠKOLA IMPROVIZACE

pro děti 6 -12 let

od 6. do 11. srpna 2018 v Praze

Týdenní intenzivní & hravý seberozvoj pomocí improvizace.

O NAŠEM PROGRAMU

NA CESTĚ HRDINY

Vaše dítě se může stát hrdinou, stačí vydat se na cestu. Nezáleží na dovednostech, nebo talentu, hrdinou je ten, kdo udělá krok dopředu. Aktivita z nás, dětí i dospělých, dělá pisatele vlastního příběhu.

Na takovou hrdinskou výpravu se s dětmi vydáme společně, jako tým, ve kterém má každý hrdina své místo, svojí hodnotu. Cesta bok po boku s ostatním je bezpečnější, ale zároveň vyžaduje jisté dovednosti.

   

 

Téma na každý den:

 

Příprava hrdiny na cestu - děti budou ve hře hledat odpovědi na otázky: Co potřebuji proto, abych se cítil v bezpečí skupiny, jak si nastavit pravidla, co o sobě vím, v čem jsem dobrý a co mne baví?

V akci - děti poznají, jaké to je vykročit do neznáma s ostatními. Jak vypadá svět ve kterém přijímáme nabídky a rozvíjíme nápady? Jak lze společně překonat překážky tvořivou cestou?

 

Rozumět sám sobě - Vztek, radost, naštvanost.. vy i vaše děti znáte tyto pocity. Děti se budou učit, jak se vyznat sami v sobě a sdílet svoje potřeby s druhým? I toto jsou dovednosti hrdiny, se kterými si užijeme hodně legrace.

 

Příběh hrdiny - Děti své hrdiny poznávají skrze příběhy, sbližují se s nimi a učí se od nich, jejich hodnoty. D dětmi se naučíme společně vyprávět, tvořit příběhy úplně nové i hledat poučení v těch starých a známých příbězích a pohádkách.

 

Na prknech, co znamenají svět - na konci týdne se děti i rodiče spolu setkají a zažijí společný úspěch na vystoupení, potlesk, radost, hrdost jeden na druhého. Děti i rodiče mohou najít společnou řeč, zájem a zábavu.

Co se naučí: 

  • najít v sobě klid a zůstat sám sebou

  • fungovat ve větší skupině, umět říct svůj názor i pomoci druhému

  • umět pojmenovat svoje emoce a vědět, jak je to důležité

  • poznají, že i jejich rodiče si umí hrát

  

Jak se to děti naučí: 

Pracujeme ve skupině 10-12 dětí. Klademe důraz na spolupracující atmosféru, ve které se skrze hry a cvičení učíme sami o sobě. Naši lektoři dbají na podporu motivace ve skupině, přijetí zodpovědnosti za společný cíl, využití vlastního potenciálu.

Lektoři:

TÁŇA JÍROVÁ

Vás provede celým týdnem jako hlavní lektor. 
 

Lektorka, ředitelka neziskové organizace, matka, manželka... Žena mnoha rolí a povinností, které se všechny snaží zvládat s vnitřním klidem, radostí a pozitivním přístupem. Na workshopech se zaměřuje na otevřenost, sebedůvěru, schopnost ocenit druhého. Nejdůležitější je si hru užít, ne jí zvládnout.

JAN BÁRTA

Lektor, dramaterapeut, herec a režisér 
 

Věnuje se vlastní autorské a interpretační tvorbě zahrnující – tanec, hudbu, produkci, herectví a režii. Studoval na taneční konzervatoři Duncan-centre v Praze, Pražskou státní konzervatoř obor hudebně- dramatický. V roce 2009 absolvuje v Holandském Amsterodamu čtyřleté studium na divadelní akademii - Mime department of Hogeschool voor de Kunsten;V roce 2017 absolvoval - pětiletý drama/arte-terapeutický výcvik, se zaměřením na metodu DvT- Developmental transformation ( Vývojové proměny)

Je spoluzakladatelem  CreW z.s. - s cílem pořádat kulturní a vzdělávacích akce, systematicky propojovat umělce z jiných oborů a zprostředkovávat produkci jednotlivých umělců v Čechách i zahraničí. Zabývá se prací s dětmi se zaměřením na pohybovou a dramatickou výchovu a to i v kontextu drama a arte-terapie.

“Mnoho věcí bych se nikdy neodvážil v životě udělat bez toho aniž by se na mě ostatní dívali. Díkybohu, že jsem našel jeviště!”

IMPROVIZUJ S.R.O.

Na Vaše dotazy se bude těšit VANDA GABRIELOVÁ

+420 728 376 440
VANDA@improvizuj.cz

Fakturační adresa

Volkova 1131/3 

198 00, Praha 9

IČO: 056 04 885

DIČ: CZ 056 04 885

Bankovní spojení: 4417109309/0800

Tel: +420 728 376 440

info@improvizuj.cz

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon