top of page
  • Obrázek autoraOndřej Nečas

Od tiché vody k horlivé studentce... Míša Beerová


Čas si na nás ve svém shonu našla tentokrát úžasná dáma a improvizátorka Míša.

Co bys nám o sobě řekla?

Jsem čerstvá absolventka Univerzity Karlovy a společně s poznáváním reality pracovních vztahů a nabývání nových zkušeností jsem cítila potřebu uvolnit se, prezentovat samu sebe takovou jaká jsem, se zajímavými názory, mnoha nápady a dostatečně tvůrčí. Co se ale děje když otevřu pusu je milá, strašně hodná slečna, která ještě potřebuje získat hodně zkušeností a rychle se zalekne. Proto jsem chtěla zkusit improvizaci. Věděla jsme o studentských organizacích a i je navštívila a moc se mi líbili, ale postrádala jsem čas na pravidelné několikahodinové nácviky a na víkendové zájezdy s bandou studentů. Hledala jsem něco více profesionálního, co by mi pomohlo v pracovním životě a kde bych třeba i získala nové zajímavé kontakty a nový pohled na svět.

Co děláš?

V době kurzu jsem pracovala v personálním oddělení auditorské firmy a studovala druhou vysokou školu. V době vyplňování rozhovoru jsem na roční stáži ve Spojených státech. Doba, kdy jsem se rozhodovala, jaké budou mé další zájmové aktivity, a co chci dělat v dalších letech, se přesně kryla s uzavíráním přihlášek do Impro Institutu.

Jak jsi se dostala k improvizaci a co jsi si o tom zpočátku myslela?

O improvizaci jsem se dozvěděla na střední škole od spolužáka, jehož tatínek je herec. Byla jsem součástí studentského klubu Improvizace a zúčastnila se i jednoho představení. Po dokončení vysoké školy jsem navštívila několik impro představení a rozhodla se nechat se improvizací trochu osvěžit a rozvinout. Improvizace mě velmi nadchla, mám ráda lidskou přirozenost a spontánní nápady a návrhy, chtěla jsem cítit opět ten pocit, že to můžu dělat též.

Myslíš, že ti pomohla improvizace v práci? Jak?

Pomohla mi hodně. Několikrát během schůzek či při přemýšlení, jak nejlépe zapůsobit a prezentovat samu sebe či svůj projekt, jsem měla v hlavě hned několik pomůcek a rad, jak na to. Dle výsledků, jež jsem dosáhla, byl můj zvolený přístup cenný. Bohužel mi stále chybí přenést nové způsoby jednání do situací, kdy jsem ve stresu. Improvizace jako taková mě také pomohla, a byla cenným tématem, do jakékoliv diskuze s kýmkoliv.

Kvůli čemu jsi se rozhodla do školy nastoupit? Co tě přesvědčilo?

Kvalitní webové stránky, sympatie k fotkám a návštěva Impro večera v Hubu, kde jsem se mohla s některými lektory osobně setkat. Téma, zkušenosti i věk a náhled lidí mě naprosto uchvátili, cítila jsem se jako doma, mezi svými. Získala jsem tak dokonce i dobré reference na kurzy a dle toho se pak mnohem lépe a lehčeji vybíralo. Po večerním setkání jsem již tolik nekoukala na cenu kurzu, chtěla jsem být prostě součástí.

Co ti ŠKOLA IMPROVIZACE přinesla?

Přinesla mi mimo jiné vysněnou stáž v US. Vhodná témata do rozhovorů. Přinesla větší sebedůvěru a jistotu v mém vystupování. Zajistila nové kontakty, pomohla mi s mojí osobní značkou.

Pocítila jsi, že ti nabyté dovednosti pomohly v běžném životě? V čem?

Pocítila jsem, že můžu na veřejnosti udělat cokoliv a lidi to vezmou. Určitě mi improvizace přinesla to poučení, že nemusím být neustále vážná, více si též všímám, jak lidé reagují na různé otázky. Vidím, že lidé impro techniky normálně používají v běžném životě.

Jak by ses charakterizovala po absolvování školy?

Horlivá studentka, splnit všechna očekávání, která se bojí přijít s vlastním návrhem, protože přece nemá dost zkušeností.

Je něco co ti opravdu v IMPRO škole nešlo?

Nešlo mi více věcí, např. vyprávění příběhů a komunikace s publikem.

Co se ti na škole líbilo nejvíc?

Zábava, lidé a ochota všech zkusit všechno, nebát se si opět hrát.

Doporučila bys školu svým kamarádům?

Určitě.

Ukázkové lekce

Potřebuješ výzvu?

Udělej první krok v bezpečí hry.
bottom of page