RÁDI TI ODPOVÍME NA TVŮJ DOTAZ

Vanda Gabrielová

+420 728 376 440

info@improvizuj.cz

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

PRO STUDENTY A ABSOLVENTY

nabídka kurzů

THEATROPOLIS - ZIMNÍ SEMESTR 2019

V divadelních třídách Theatropolisu si vybíráme každý semestr nové téma, které prozkoumáváme do hloubky s potenciálem uměleckého zpracování na konci semestru.  Kurz je veden jedním lektorem v určený den. Menší skupina nabízí více prostoru pro experimentování a prozkoumávání osobních hranic, a zároveň vám dává větší zodpovědnost za celek.

Komu jsou kurzy určeny

  • pro toho, kdo chce jít do hloubky konkrétních témat

  • pro absolventy, kterým improvizace chybí

  • pro vás, kteří se nebojíte jít do nových věcí a užívat si neznámého

 

Harmonogram
Semestr začíná v týdnu od 7. října 2019 a končí v lednu 2020.
Závěrečné představení proběhne v rámci Improfestu 27. - 31. ledna 2020. Zimní víkend je naplánovaný na 17. - 19. ledna 2020.

 

Cena semestru

Cena kurzu se pohybuje 8 900 - 9 300 Kč podle typu kurzu (Theatropolis není plátcem DPH).

Semestr obsahuje 12 tréninků + vaše závěrečné představení v rámci Improfestu (celkem 39 hodin).

Rezervace místa v kurzu je platná od zaplacení kurzu, nebo kauce ve výši 2 000,- Kč. Druhou část lze zaplatit do konce září. Pokud potřebuješ vystavit fakturu na firmu předem, prosím kontaktuj nás na prihlasky@improvizuj.cz.

Kurz lze platit přes Benefit plus program.
 

Do kurzů Theatropolis je možné se přihlásit po absolvování třech semestrů pořádaného Školou improvizace.

 

První divadelní

PUSŤ HLAS 

 

Anotace: Potřebuješ tak pět skleniček Portugalu, aby z tebe vyšel tón? A co se takhle místo vína opít improvizací? Tento semestr zasvětíme poznávání našeho hlasu. Protože každý může zpívat! Stačí si to dovolit.  Budeme se ladit na společné rytmy, hrát si s tóny ve skupině i individuálně a využívat zpěv jako prostředek pro vyjádření emocí nás i našich postav. Sestavíme si longformu protknutou písněmi, skupinovými voicebandy a zvuky. To vše v klidném tempu, krůček po krůčku, s důrazem na improvizační know how, které už máme a hlavně ! v bezpečí podporující skupiny. 

Těší se Pája Sedláčková a Kuba Lang (kytarista)


P.S: Za to, že se prozpíváte až do rána neneseme já ani Portugal žádnou zodpovědnost.
 

DEN: PONDĚLÍ

LEKTOR: PAVLA SEDLÁČKOVÁ

HUDEBNÍ DOPROVOD: JAKUB LANG

MÍSTO: bude doplněno

V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 10 - 14 lidí

CENA: 9 300,- KČ (nejsme plátci DPH)

Druhá divadelní

ŘEČ POHYBU  

 

Anotace: Naše srdce, mysl, pocity jsou v neustálém pohybu. Jak stárneme, učíme se omezovat prostor tomuto plynutí, učíme se mlčet naším tělem. Naším cílem bude opak - být slyšen a umět naslouchat. V semestru se zaměříme na vědomou práci s tělem, emocemi a vytváření intuitivního storytellingu skrze pohyb a expresi.

V kurzu budem využívat prvky z kontaktní improvizace, fyzického divadla a improvizačních her. Počítej proto, že se budeme trochu válet po zemi, pracovat s celým prostorem, fyzickým klidem i limity. Vycházet budeme samozřejmě sami ze sebe a půjdeme krok za krokem, takže žádné omezení není překážkou. 

 

Výstupem bude lognforma, ve které si pohyb a slovo budou rovni, ve které zapojíme naše diváky do hry, abychom jim nechali zažít stejnou svobodu z pohybu, o jakou budeme pečovat my na kurzu.

Těší se Vanda Gabrielová, Argi a Spotify 
 

DEN: ÚTERÝ

LEKTOR: VANDA GABRIELOVÁ

MÍSTO: bude doplněno

V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 9 - 14 lidí

CENA: 8 900,- KČ (nejsme plátci DPH)

Třetí divadelní

AUTORSKÁ IMPROVIZACE 

 

Anotace: Začali jste se někdy během improvizování nemístně smát a nevěděli jste, co si s tím počít? Začali jste být naštvaní na kolegu, protože odklonil příběh tam, kam jste nechtěli? Jsou to dárky! Naučíme se brát tyto pocity do hry a vycházet z nich! Zapomeňte na vstupování do rolí, tentokrát budete na jevišti stát sami za sebe a zúročovat vaše životní zkušenosti a zážitky. Vyzkoušíme si to v různých improvizačních jamech a zkusíme si formát Community, který je na to jako dělaný. kde si herci vzájemně pokládají otázky. Na hodině se o sobě navzájem dozvíte víc, než z kterékoliv hospody! 

 

Těší se Láďa Karda
 

DEN: STŘEDA

LEKTOR: LADISLAV KARDA

MÍSTO: Podskalská 12, Nové Město

V KOLIK: 18.00 - 21.00 H
PRO: 9 - 14 lidí

CENA: 8 900,- KČ (nejsme plátci DPH)