JEVIŠTĚ JAKO ZRCADLO

O kurzu

Jeviště je zrcadlo našeho světa. To, co prožíváme na podiu, prožíváme i v našich životech. Při hře máme to štěstí, že dostaneme rychlou odezvu od diváků, spoluhráče nebo lektora. Máme možnost situace opakovat ke své spokojenosti. Dostáváme každý týden báječný prostor pro to učit se a růst.

 

Svět kolem nás je nestabilní. Můžeme cítit potřebu vše ustálit a stabilizovat… zde se však zaměříme na práci s vnitřní dynamikou. Výkyvy života se stanou výzvou a příležitostí měnit náš vnitřní svět.

 

V tomto kurzu otvíráme prostor pro náš život. Naši spoluhráči se na chvíli stanou našimi partnery, kolegy nebo rodinou. Vy sami se stanete herními partnery pro druhé. Budeme pracovat na našich osobních tématech.

Zaměření

  • vlastní jistota a stabilita

  • zrcadlení, zpětná vazba

  • prožívání

Východisko

V práci využíváme terapeutické principy se zaměřením na seberozvoj. Teoreticky vycházíme z dramatetapeutického směru Developmental Transformations, tzv. „Vývojových proměn“ vytvořeného D.R. Johnsonem.

Práce je založená záměrně na expresivním způsobu procesu - hlavní důraz je tedy na tělo a fyzické prožívání modelových situací a zkušenosti z něj. Díky korektivní zkušenosti máme možnost své chování postupem času vypozorovat a následně variovat. To vše se děje v bezpečném prostředí skupiny.

Techniky:

improvizace, interpretace, vstupování do rolí a simulace, které u účastníka rozvíjejí schopnosti prožívání, sdílení a sdělování svých prožitků a pocitů. 

LEKTOŘI

TÁŇA JÍROVÁ

DEN KURZU

ÚTERÝ 18-21H

MÍSTO KURZU

BUDE UPŘESNĚNO

POČET

PRO 9 - 12 LIDÍ

Cena kurzu

Cena za kurz pod vedením 1 lektora je 8 900,- Kč
(nejsme plátci DPH)

Kurz lze platit přes Benefit plus program.

Logo-benefitplus_edited.png

Přihlášení bude možné od čtvrtka
30. července od 16h.

Tana-18_edited.jpg

Táňa Jírová

Lektorka, dramaterapeutka, ředitelka neziskové organizace, matka tří dětí… V životě střídám velmi odlišné role a plním hodně povinností, baví mě hledat odvahu, vnitřní zdroje a sílu k tomu všemu. Na kurzech se zaměřuji především na budování vztahu sama se sebou a na hledání vlastní hodnoty.

Náš život je moc cenný na to, abychom se v něm řídili tím, co si o nás budou myslet druzí lidé.