KURZ: MÍSTO PRO HRU - PLAY SPACE

O kurzu

Místo pro opravdovou, spontánní hru... Hru, kde hraješ sám sebe a s ostatními. Hru která si tě vezme celého naplno. Takoví jací jsme, autentičtí, někdy malí, někdy velcí, odvážní i ustrašení. Přetvářky, tlak na výkon, hrané role, to vše necháme odpočívat za dveřmi a budeme jen my.

 

Skrze hru a nové situace budeme poznávat sami sebe, své prožívání a své reakce.

Sebepoznání, souhra s druhými i se sebou, zkoumání svých pocitů ve vzájemné interakce, hravost, překonání strachu z trapnosti/ být vidět, změna / transformace skrze hru.

Dovednosti

Účastníkům nabízíme bezpečný prostor pro přinášení a sdílení osobních témat, které budou brát do hry a skrze zážitek a hru s nimi mohou znovu setkat v jiném kontextu a zážitek tak transformovat. Budeme pracovat se studem i strachem a tím, kde se v nás bere, prohlubovat napojení na vlastní emoce, posilovat vědomí sebehodnoty. Kurz má terapeutický a seberozvojový přesah.

Jak pracujeme

Pracujeme částečně s dramaterapeutickou metodou Developmental transformations (Vývojové proměny), zároveň si bereme do hry i další média jako jsou výtvarné techniky, hudba či práce s hlasem.

Základem naší práce je vnímání sebe sama, svého tělo a zároveň budování citlivosti pro stejně intenzivní vnímání svého partnera ve hře, kdy ve spojení s druhým stále zůstáváme sami se sebou. 

Reference

"Kurz pod vedením Táni byl neuvěřitelný. S lehkostí a laskavostí k sobě i druhým jsme objevovali co se odehrává uvnitř nás a s časovým odstupem musím říct že je to velmi cenná dovednost, kterou je třeba tříbit nejen ve vztazích s druhými ale především ve vztahu sám k sobě. Jsem moc rád, že jsem mohl být součástí skupiny a objevovat a pojmenovávat své nové stránky a zamýšlet se nad jejich prospěšností."


Martin Šimůnek

LEKTOŘI

TÁŇA JÍROVÁ

JAN BÁRTA

DEN KURZU

ČTVRTEK 18-21H

MÍSTO KURZU

VRŠOVICE, ŽIŽKOV

(BUDE UPŘESNĚNO)

POČET

PRO 9 - 12 LIDÍ

Tana-18_edited.jpg

Táňa Jírová

lektorka, dramaterapeutka, provozní ředitelka komunitního centra

Dívat se na to jak lidé ve hře odkládají svoje masky, sundávají brnění a na konci stojí sice nazí, ale silní, silnější než předtím, to  mě nikdy nepřestane fascinovat... Těším se na vás.

Jan-Barta-terapeut.png

Jan Bárta

herec, režisér, terapeut

Některé životní okamžiky, situace a podoby sebe sama, bych měl strach vůbec nahlédnout natož zkusit, kdybych přitom nebyl pozorován ostatními, ještě že jsem našel sílu jeviště! 

Cena kurzu

Cena za kurz pod vedením 2 lektorŮ je 10 400,- Kč (nejsme plátci DPH)

Pokud potřebuješ platbu rozdělit na 2 splátky, napiš to do poznámky a použij stejný variabilní symbol.

Kurz lze platit přes Benefit plus program.

Logo-benefitplus_edited.png

Přihlas se, odvaž se