KURZ: FYZICKÉ DIVADLO

O kurzu

V rámci nadcházejícího letního semestru se budeme soustředit a pokoušet posouvat hranice využitelnosti našeho těla při hře a improvizaci. Tělo jako náš výchozí bod k akci. Tělo jako můj nástroj, který se učím přes vědomý pohyb a trénink poznat a postupně ovládat.

Co pro nás vlastně znamená zapomenout na své naučené vzorce/ klišé v rámci jevištního jednání a souhry? Jsme schopni začít od začátku, od sebe, od bodu nula? Umíme hledat klid i tam kde většinou není a kde podléháme rychlejší cestě ke karikatuře než k opravdovosti vlastního osobního projevu?

AKCENTOVAT V LS SE CHYSTÁME:

  • Práci s našimi emocemi, zkoumat jejich škálu a to vyjádřením ve fyzickém pohybu. Výchozím bodem je fyzická akce, ze které vychází řeč a následná akce;

  • Budujeme uvědomění si vlastního „JÁ“ ve vztahu k jevištní akci a interpretaci;

  • Součástí lekce fyzický trénink k nacházení potřebných nástrojů a k trénování pohybové paměti;

  • Zaměření se na kompozici, tvar, dynamiku pohybu, rytmus, práci s hudbou a zvukem a budování vnitřního napětí;

  • Závěrečné představení po letním semestru, bude koncipováno jako autorské s interpretovanou živou hudbou. Cílem je umožnit divákovi zážitek kde může sledovat interprety v delších časových celcích, za které jsou odpovědni sami, bez vnějškového zasahování lektora; v tomto smyslu se nebude jednat o klasické krátké kategorie, ale celistvý jednolitý tvar.

LEKTOŘI

TÁŇA JÍROVÁ

JAN BÁRTA

DEN KURZU

ČTVRTEK 18-21H

MÍSTO KURZU

PROSTOR 8

PRAHA - VINOHRADY

POČET

PRO 9 - 12 LIDÍ

Tana-18_edited.jpg

Táňa Jírová

lektorka, dramaterapeutka, provozní ředitelka komunitního centra

Dívat se na to jak lidé ve hře odkládají svoje masky, sundávají brnění a na konci stojí sice nazí, ale silní, silnější než předtím, to  mě nikdy nepřestane fascinovat... Těším se na vás.

Jan-Barta-terapeut.png

Jan Bárta

herec, režisér, terapeut

Některé životní okamžiky, situace a podoby sebe sama, bych měl strach vůbec nahlédnout natož zkusit, kdybych přitom nebyl pozorován ostatními, ještě že jsem našel sílu jeviště! 

Cena kurzu

Cena za kurz pod vedením 2 lektorŮ je 10 400,- Kč (nejsme plátci DPH)

Pokud potřebuješ platbu rozdělit na 2 splátky, napiš to do poznámky a použij stejný variabilní symbol.

Kurz lze platit přes Benefit plus program.

Logo-benefitplus_edited.png

Přihlas se, odvaž se