FAQ KE KURZŮM PRO JEDNOTLIVCE

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky.
Neváhejte však nás kontaktovat osobně přes info@improvizuj.cz nebo Vandu +420 728 376 440.

Mohu si lekci nahradit v jiný den než chodím?


Z našich zkušeností víme, jak je pro skupinu důležitá práce a učení se v bezpečném prostředí a fluktuace mezi dny by tuto podmínku narušila, pro to není možné hodiny nahrazovat. Lekce jsou však vystavěny tak, aby pro tebe bylo, i po vynechání některé z hodin, snadné se zapojit. Zároveň po každé hodině najdeš ve facebookové skupině vše, co jsme dělali, tak abys měl přehled.
Komu je semestrální kurz určen?


Kurz je pro všechny, kteří chtějí na sobě pracovat a hledat vnitřní klid a autenticitu, bez rozdílu pohlaví, rasy, velikosti palce u nohy. Nezáleží na tom, kolik ti je, nebo zda čeština není tvůj mateřský jazyk. Protože se však lidé na věk studentů neodbytně ptají, prozradíme, že průměrný věk je 38,3 let. Pokud jsi stále nejsi jist, zda je kurz vhodný i pro tebe, tak nám napiš.
Kdo bude mým lektorem semestrálního kurzu?


Každý běh lektorují 2 lektoři z našeho týmu. Jejich finální kombinaci sestavujeme těsně před začátkem kurzu a proto neanoncujeme lektory předem. Kdo bude tvým lektorem ti pošleme společně s dalšími informacemi v emailu těsně před začátkem semestru. Lektory jednotlivých tříd současně zveřejníme na webu.
Jak je to s obsazeností kurzu?


Kurz má kapacitu 16 lidí. V kurzu mají přednost dříve přihlášení lidé se zaplacenou přihláškou, nebo alespoň zálohou. Pokud je na tvůj vybraný den plno, přihlaš se jako náhradník. Před kurzem probíhají škatulata, kde se snažíme vycházet časovým možnostem studentů a je možné, že se ve tvém dni uvolní místo.
Má smysl se přihlásit, když vím dopředu, že zameškám několik lekcí?


Semestr obsahuje 13 setkání, vynechané jsou svátky a některé dny okolo svátků, kde předpokládáme, že někteří z vás jedou na výlety. Většinou radíme, že 3, nebo 4 lekce je možné vynechat, aby se nepřetrhal proces učení. V případě 5 a více vynechaných lekcí vám doporučíme se přihlásit na pozdější semestr.
Kdy se otevírají kurzy?


Kurzy probíhají dvakrát do roka. Zpravidla zimní semestr začíná začátkem října a letní semestr začíná začátkem března. Přihlášky na semestr otevíráme cca 4 měsíce před kurzem a první půlku platí cena early birds. V přihlášce si vybíráš, jaký konkrétní den chceš chodit. Pokud dáváš kurz jako dárek, připravíme ti poukaz s kódem a obdarovaný si svůj den vybere sám.
Na jaká témata se v kurzu zaměřujete?


V semestru se zaměřujeme na to být tady a teď a komunikovat s lehkostí a s radostí. Jednotlivými tématy jsou: Komunikace, technika Ano, a…, spolupráce, kreativita, pohotovost, emoce, submisivita a dominance, storytelling, prezentační dovednosti, vstupování do role. Rozepsanou anotaci najdeš u kurzu.
Jak lze platit kurzovné?


Platit kurz lze online, převodem, nebo přes Benefit+. S jinými kafeteriemi aktuálně dohodu nemáme. Pokud se potřebuješ domluvit na individuální platbě, napiš nám prosím na prihlasky@imrovizuj.cz V běžném procesu čekáme na obdržení platby z tvé strany a na jejím základě ti vystavíme daňový doklad (fakturu s informací “neplatit, bylo zaplaceno”). Pokud chceš vystavit fakturu na firmu, stačí v přihlášce tuto možnost zatrhnout, pošleme nejdříve fakturu.
Nabízíte alternativu, pokud nemohu chodit pravidelně?


Ano, nabízíme intenzivní Letní kurz improvizace, který kopíruje semestr a je obohacen o několik témat z druhého semestru. Lidé, kteří absolvují tento kurz, se poté mohou rovnou přihlásit do druhého semestru. Výhodou intenzivního kurzu jsou nahuštěná témata a intenzivní zážitek. Oproti tomu v semestru je zase naopak větší prostor na změnu. Kromě týdenních lekcí dostáváte týdenní výzvy takže si můžete více zkoušet aplikovat principy i v běžném životě.
Jak mohu zrušit místo na kurzu?


Může se stát, že budeš potřebovat účast na kurzu z náhlých důvodů zrušit. Vytáhli jsme proto z obchodních podmínek informace o storno podmínkách a jak to celé funguje. Informaci o zrušení místa na kurzu nám prosím zašli na email info@improizuj.cz. Čím dříve nám dáš vědět, tím bude storno poplatek nižší.
COVID19: Jak se stavíte k chřipkové epidemii?


Jedeme na plný plyn se vším respektem k aktuální covid situaci. Řídíme se vládními nařízeními pro školní výuku. V zimním semestru jsme řešili kompletní lockdown náhradním plněním, semestr jsme zahájeli jakmile to bylo možné. Nepředpokládáme, že by došlo opět k plošným opatřením, ale i v tomto případě jsme připraveni výuku posunout nebo nahradit intenzivním víkendem, vždy po dohodě se skupinou. Zvýšené hygienické standardy jsou v Podskalské 14 i v dalších prostorech samozřejmostí.
COVID19: Co když budou účastníci v karanténě?


Může se stát, že bude větší počet lidí ze skupiny (více jak polovina) v karanténě. V tomto případě jsme připraveni, že lekci vynecháme a nahradíme ti je v plné šíři na konci v semestru. O vynechání lekce a nahrazování tě budeme informovat emailem (přes který jsi se přihlašoval/a).
Jak mohu platit přes Benefit+?


1. Registruj se do kurzu přes webový formulář a napiš do poznámky "Platím přes benefit", zálohovou fakturu, co ti přijde na email neřeš.
2. Na webu Benefitu nás najdeš pod obchodním místě "Podskalská 14" nebo "Impact hub", kde použij své body.
3. Nám přijde z Benefitu+ informace o objednávce, kterou propojíme s tvou přihláškou. Pokud bude částka nižší než kurz, upravíme ti zálohovou fakturu
a pošleme na tvůj email na doplacení rozdílu. Pokud bude hrazena plná částka, označíme tvé místo jako zaplacené.