top of page
WEB zahlavi improfest KV.png

letní

31. května - 3. června 2023
každý den start v 18:00

Největší festival divadelní improvizace v České republice, kde vystupují studenti ŠKOLY IMPROVIZACE a absolventi "vysoké školy" improvizace THEATROPOLIS.

PROGRAM

PROGRAM

improfest 2023 WEB 1 streda.png
Neobtěžovat myšlením
Druháci pátek

18:15 - 19:00

Tentokrát už bude záznam
Třeťáci středa

19:30 - 20:15

Instantní gaučink
Volná improvizace

20:30 - 21:30

První přesun vědomí od myšlení k impulzivnosti a autenticitě těla. Protože kdo v improvizaci moc přemýšlí, ten si málo zahraje. Semestr o objevování odvahy pustit se do míst, kam jsem se dosud neodvážil.

Impro chce klid a na tom jsme celý semestr různými způsoby pracovali. Přijďte se přesvědčit, nakolik v klidu budeme i během veřejné 13. lekce.

Improvizační vystoupení dvou herců (Jáchym Sůra, Filip Karda) a jednoho hudebníka (Jan Kubík). Společně zavedou diváky do světa fantazie, která skýtá nekonečné příběhy ať už malé či velké. O zábavu není nouze, možná si diváci i popláčou.

improfest 2023 WEB 2 ctvrtek.png
Nuselští draci
Druháci čtvrtek

18:15 - 19:00

Navostro II
Druháci pondělí

19:30 - 20:15

Nastoupil - Vystoupil

Hledání, nalézání, opětovné ztrácení a radost z dalšího objevování.

Nic nanacvičujeme, jedeme hned na vostro. Chtělo by to teď napsat, že jsem neohrožení ničeho se nebojíme, ale to by nebyla pravda. Bojíme se! Ale nebojíme se vám to ukázat!

(Ne)konečný příběh.

Theatropolis Vystup z těla

20:30 - 21:30

improfest 2023 WEB 3 patek.png
Opět nejlepší představení druháků, jaké jste kdy v životě viděli
Druháci úterý

18:15 - 19:00

Toto představení je skvělou ukázkou toho, co se dá dosáhnout s improvizačními dovednostmi a jakým způsobem může divadlo být spontánní a překvapivé. Představení druhého ročníku Školy improvizace nabízí nejen zábavu, ale také inspiraci a motivaci pro ty, kteří chtějí rozvíjet své vlastní improvizované schopnosti.

Long story short

To nejdelší z nejkratších.

Třeťáci čtvrtek

19:20 - 20:05

Šejkspír z voleje
Theatropolis Šejkspír

20:30 - 22:15

Improvizovaný Shakespeare využívá Shakespearovského jazyka a stylu, což znamená, že herci budou improvizovat v charakteristickém jazyce a reáliích té doby. Improvizovaný Shakespeare je také skvělým způsobem, jak prozkoumat Shakespearovskou dramaturgii a pochopit, jak byl mistrným tvůrcem slova a dramatu.

improfest 2023 WEB 4 sobota.png
Moje první lekce herectví
Theatropolis Herecký trénink

18:15 - 19:15

Soutěž o nejhorší improvizaci

19:30 - 20:30

Simpsons Seinfeld Friends
Theatropolis Sitcom

20:45 - 21:45

Dvanáct studentů herectví zkouší Inscenaci. O životě na jevišti i mimo něj. Chtěli by udělat něco, o čem každý z nich tajně sní. A změnit tak sebe i svět. Dokážou to? Odváží se? A co diváci… bude je to bavit? Drama o strastiplné cestě sebe-poznání skrze semestrální kurz herectví vedený Václavem Zimmermannem.

To, že chyba je kámoš, ví studenti Školy improvizace už od první hodiny prvního semestru. Od toho okamžiku se neustále zlepšují. Je proto těžké, najít opravdu špatného improvizátora. Zúčastněte se soutěže o nejhorší impro, která je otevřená všem. Pojďte si zahrát, užijte si svoji minutu trapnosti a nebojte se být nejhorší!

Sedmdesát let televizní historie ožívá na divadelních prknech. Před vašimi zraky vzniknou náměty čtyř seriálů. Ten, který získá nejvíc divácké přízně se pak dočká premiérové improvizované epizody.

VSTUPENKY

VSTUPENKY

V této chvíli nejsou žádné plánované události

Vstupenky lze koupit online v předprodeji,
nebo na místě v hotovosti.

Cena pro děti do 15 let - Zdarma
ikona_kalendar.png
Kdy?

31. května - 3. června 2023

ikona_misto.png
Kde?

V divadle Karla Hackera

Klapkova 26/3, 182 00 Praha 8

ikona_informace.png
Jak se tam dostat?

Metro C, zastávka Kobylisy 

MAPA

POJĎ SI ZKUSIT IMPRO
na vlastní kůži

o festivalu

O FESTIVALU

Festival Školy improvizace započal svoji tradici už v lednu roku 2017. Byla to naše odpověď na potřebu vytvořit prostor, kde si naši studenti zahrají před publikem, setkají se napříč ročníky a vzniknou tak podmínky pro budování komunity.  Od té doby ho pořádáme dvakrát do roka v zimní a letní verzi.

Na divadelních prknech se tak už představilo  přes 1000 našich absolventů. Festival zavítal na mnoho různých pražských scén jako např. Loď Tajemství, Vršovické divadlo MANA, D21 a další).

Několikrát jsme sbírkami na festivalu pomohli neziskovým organizacím a podpořili tak vznikající nebo probíhající projekty.

skolaimprovizace_leden2023_prostor39_2048px_janhromadko-1079.jpg

Kromě studentů a lektorů se do hraní zapojili i zahraniční hosté z Kanady, Argentiny, Velké Británie a Slovinska a dalších zemí. A v neposlední řadě jsme nikdy nezapomněli na bohatý off program, tančírny a hudební jamy až do rána.

Protože IMPRO je radost!

Jestli tě něco trápí nebo zajímá, napiš a najdeme společně řešení.

Lenka Pečivová

Ředitelka festivalu Improfest

+420 602 153 037

lenka@improvizuj.cz

bottom of page