top of page
WhatsApp Image 2023-06-21 at 12.31.37.jpeg

12. - 14. ledna 2024

IMPRO VÍKEND

pro studenty Školy improvizace

DSC00955.jpg
Legendární víkend pro studenty Školy improvizace, kterým zakončujeme každý semestr. Tři dny plné workshopů, zábavy, výzev a skvělých lidí všude kolem tebe. Pojeď s námi a užij si intenzivní víkend v té nejlepší společnosti!

dní

hodin

minut

ikona_kalendar.png
Kdy?

12. – 14. ledna 2024,

od PÁ 18:00 do NE 14:00

ikona_misto.png
Kde?

Golf & Spa Kunětická Hora

ikona_cena.png
Cena víkendu?

5 990 Kč

Anotace workshopů

Pro prváky:

 

Spolupráce a prohloubení principu ANO, A…

Program bude směřovat na větší stmelení skupiny, rozvoj a vytváření scének a postav bez příprav. Jak reagovat a kde svoji reakci v sobě hledat. Jak vycházet z vlastního instinktu a plného napojení na parťáky na scéně i mimo ni – prohloubení empatie.

 

Pro druháky:

 

Storytelling v pohybu a pohyb ve storytellingu 

Představujeme vám 2 síly - “slovo” a “pohyb”. Udržíte slovo v pohybu, umíte pohybem promlouvat a křičet v mlčení? Zaměříme se na hranice mezi slovem vypravěče a jednáním herce. Pojmenujeme si, kde jsou limity obou sil a možná objevíte i vaše osobní hranice. Každopádně vám můžeme slíbit, že to bude intenzivní. Vítejte na palubě.

 

Pro třeťáky a Theatropolis:

 

Longformy: Alžběta Jelínková

Longforma je delší formát divadelní improvizace – což znamená, že si vybereme hru a budeme ji hrát třeba hodinu a půl. Principy divadelní improvizace jsou pořád stejné, takže navážeme na to, co už znáš z našich kurzů. Longforma je nejčastěji uváděná forma divadelní improvizace v zahraničí. Proč je tak populární? Můžete se v ní pořádně vyřádit! Vyzkoušíme si dvě, u nás méně známé longformy – Cestu hrdiny a Friendtrip. Postavy budou žít na jevišti mnohem déle, potkávat další a společně zažívat nová dobrodružství. 

Theatre Sports - Zápas v divadelní improvizaci: Pája Sedláčková

Nejlepší škola improvizačních technik a alma mater improvizátorů - krátké formy. Kdyby improvizace byla hra na klavír, tak krátké formy by byly stupnice a harmonie. A pojďme si “nalejt čistýho”. Málokdo je takovej genius, aby zahrál z fleku sonátu bez znalosti právě těchto základů. Theatre Sports jsou intenzivní trénink improvizačního know how, který posune vaší hru a spolupráci na jevišti o schod výš. Takže pokud chceš vylepšit svojí improvizační techniku, pojď se mnou zpátky ke kořenům.

Čtvrťák: Karolína Harries / Táňa Vozková

Máš chuť pokračovat v impru a divadelní zaměření nevnímáš zatím jako svou cestu? Chceš prohlubovat poznání sebe sama s využitím impra? Tak právě pro tebe otvíráme čtvrťák. Během semestru si postavíš svoji vlastní postavu, z toho, kdo opravdu jsi. Co tě v životě formovalo? Jaké jsou tvoje hodnoty? Co opravdu chceš dělat a co děláš třeba pro to, aby ses druhým líbil, abys je nenaštval?  Věříme, že když budeš znát líp sáme sebe, svoje silné stránky, ale i své strachy, otevře se se ti pole možností, jak svobodně reagovat a jak svobodně žít. V bezpečném prostředí budeme pracovat  s autenticitou, sebeláskou, vnitřními policajty,  všímavostí, emocemi, tělem. Zaměřovat se budeme na osobní příběh každého z vás, hrdinskou cestu ukazující úspěchy i pády.

 

Nekorektní impro: Filip Karda

Každý padouch má svůj tragický příběh původu. Dovol si poznat jeho příběh, buď rodičem, který ho v dětství zlomil, staň jeho noční můrou, probuď v sobě padoucha. Dovol si poslat postavu do pr***. A jak se vlastně hraje XXX impro?? Možná tě překvapí, že taková hra může být očistná. Pro všechny, kteří chtějí posunout svou odvahu a jít do témat, kde si jindy dáváme stopku. Případně i pro ty, kteří tuto hranici už posunutou mají, ale rádi by měli hravý prostor skupiny, která to unese.

Cena víkendu

V ceně je zahrnuto ubytování, snídaně, obědy, večeře i svačinky, workshopy a doprovodný program. Na místo není zajištěna doprava.

Lze vystavit i fakturu na firmu. Údaje stačí uvést v přihlášce.

Cena programu: 5 990 Kč

Hlaste se do 5. 12. Hlásit se můžete i po tomto datu, ale nemůžeme vám zaručit, že bude místo.

 

Storno podmínky: Okamžikem přihlášení s tebou počítáme. 14 dní před akcí platí 100% storno nebo nutnost za sebe sehnat náhradu. Děkujeme za pochopení.

Fotografie místa

Informace pro přihlášené

Jak budeme ve skupinách?

Do skupin budete rozřazeni dle ročníků (semestr I a II) nebo podle témat, ke kterým se přihlásíte (semestr III a Theatropolis). Počet míst na workshopy je ovšem omezený. Kdo dřív přijde, ten s námi jede. Děkujeme za pochopení.

 

Ubytování?

Ubytování bude zajištěno převážně ve dvoulůžkových pokojích. 

Jídlo?

Veškeré stravování během dne máte zajištěno v ceně. Snídaně, obědy a večeře budou probíhat formou rautů přizpůsobených i vegetariánům a dietářům. Vedle toho budete mít připraveny také ovocné a sladké svačinky.

Co s sebou

ikona_check.png
ikona_check.png
ikona_check.png
ikona_check.png

Pohodlné teplé oblečení a boty

 

V hotelu je k dispozici restaurace, kde všechno dobré mají. 

 

Pokud jste muzikanti, vezměte si nástroje. Zajímavé stolní hry nebo jiné aktivity se budou taky hodit. 

Pro nespavce špunty do uší (stává se, že se trochu paří, tak na to buďte připraveni ;)

Program

PÁTEK

18:00 – 19:30 sraz v hotelu a večeře

20:30 – krátký seznamovací  program – nejdříve společný pro všechny, pak v jednotlivých skupinkách. 

22:00 - hudební jam, deskovky, volná zábava

SOBOTA

08:00 – 09:00 snídaně
09:00 – 12:00 dopolední workshop

12:00 – 15:00 oběd, odpočinek -  čas na wellness

15:00 – 18:00 odpolední workshop

18:00 – večeře

19:30 – představení

cca 22:00 - DJ 

NEDĚLE

08:30 – 9:30 snídaně

09:30 – 12:30 dopolední workshop

12:30 – 13:30 oběd

13:30 – 14:00 zakončení víkendu 

Cesta na místo

ikona_informace.png
Doprava

Dopravu si řeší každý sám po vlastní ose. Pro domluvu na spolujízdě využijte Whats App skupiny vašeho kurzu.

Jestli tě něco trápí nebo zajímá, napiš a najdeme společně řešení.

Lenka Pečivová

+420 602 153 037

lenka@improvizuj.cz

bottom of page