LETNÍ ŠKOLA IMPROVIZACE

TÝDENNÍ INTENZIVNÍ KURZ ŠKOLY IMPROVIZACE
PRO OSOBNOSTNÍ ROZVOJ

15. - 21. SRPNA 2020

NA ŠUMAVSKÉ EKOFARMĚ ZRUŠENO S OHLEDEM NA CHŘIPAJZNU

Další ročník proběhne v létě 2021.

O NAŠEM PROGRAMU

NECHTE SE PŘEKVAPIT

NENECHTE SE ZASKOČIT

Škola improvizace je nejen semestrální trénink, ale již pátým rokem i intenzivní týdenní program na léto určený pro Vás, kteří chcete pracovat s vlastním sebevědomím, naučit se vystupovat, nebo podpořit v sobě kreativitu a chuť spolupracovat.  

   

Pro všechny, kteří chtějí 

 • najít v sobě klid a zůstat sám sebou

 • tvořivě rozvíjet vlastní i cizí nápady

 • vědět, jak se připravit na nečekané situace a poradit si překážkami

 • prezentovat své myšlenky přesvědčivým způsobem

 • pohotově zareagovat s humorem a nadhledem

  

Náš přístup

Pracujeme ve skupině max. 16 lidí. Klademe důraz na spolupracující atmosféru, ve které se skrze hry a cvičení učíte praktické dovednosti z oblasti kreativity, rétoriky, prezentace a leadershipu. Naši lektoři dbají na podporu motivace v týmu, přijetí zodpovědnosti za společný cíl, využití vlastního potenciálu a přenesení cvičení do reálných situací života.

Co si odnesete navíc

 • Certifikát o absolvování semestru použitelné do tvého CV

 • Přístup ke speciálním seberozvojovým akcím pořádané pro IMPRO komunitu

 • Slevy na akce (Improtalks, Festival ŠI, Impro v parku, kurzy s hosty ze zahraničí)

 • Pracovní sešit s dostatkem prostoru pro vaše osobní poznámky.

Podrobný obsah kurzu

ONDŘEJ NEČAS

Vás provede celým týdnem jako hlavní lektor. 

 

Zakladatel školy. Díky zkušenostem z vedení lidí v různorodých projektech, organizování festivalů a dlouhé marketingové praxi si bere z aplikované improvizace techniky, které propojuje v roli lektora s konkrétními potřebami účastníků. Klade důraz na vřelý a otevřený přístup, díky kterému pomáhá druhým překonávat sami sebe, posouvat se dál a naučit se pracovat s vlastním strachem a nervozitou.

VANDA GABRIELOVÁ

Lektorka divadelní a aplikované improvizace

 

Lektorka aplikované improvizace, mediátorka a organizátorka kurzů v oblasti osobnostně-sociálního rozvoje pro dospělé a mládež. Současná prezidentka Improligy čerpá z dekády zkušeností s dramatickou tvorbou, divadelní improvizací a zážitkovou pedagogikou. Absolventka intenzivní školy improvizace the iO Theater v Chicagu.

"Improvizace je pro mě cesta jak žít v přítomnosti, být otevřen ke všem novým okamžikům a radovat se ze společné tvorby”.

LUKÁŠ VENCLÍK

lektor, moderátor, režisér  

 

Lukáš má15 let zkušeností z improvizačních představení a tréninků v češtině s Just! Impro v pražském Švandově divadle i v angličtině - v Brémách, Krakowě, Bernu a Paříži. Desítky odvedených korporátních workshopů a teambuildingů a odmoderovaných firemních večírků a eventů.


Účinkoval v TV show na Prima Cool a Voyo.cz, v reklamách, ve stand-up comedy, ale také spolupacoval na námětu seriálu Pěstírna pro Stream.cz, psal scénáře a hrál v krátkých filmech a povídkovém filmu Filmový festival, který vzniknul za 7 dní na KVIFF 2017. V roce 2018 podnikl expedici v projektu "Trabantem napříč kontinenty" z Indie zpět do Prahy.

Jak to bude probíhat

Začínáme v sobotu 15. srpna ve 12:00 společným obědem, po kterém se plynule přesuneme na úvodní setkání. Od neděle budou probíhat dopolední (od 9:00 do 12:00) a odpolední (od 15:00 do 18:00) workshopy, doplněné o večerní doprovodný program. Ten vám zveřejníme těsně před kurzem. Závěr této intenzivní jízdy bude ve čtvrtek večer v podobě divadelního představení. ;)

Ubytování a místo kde se to celé odehraje

Letos jsme si pro Vás připravili ubytování v rodinném penzionu Chlustov, který se nachází uprostřed nedotčené přírody šumavských lesů. Je to klidné místo, kde je možné se zastavit a oddychnout si od ruchu města. Součástí penzionu je ekofarma, místní sauna a pro sportovní nadšence třeba tenisový kurt či stolní tenis.

 

V penzionu pro Vás budou připraveny plně vybavené apartmány sdíleny vždy s několika účastníky. Pro některé z Vás to bude možná velká výzva, ale "kdo se bojí, nesmí na Šumavu" :)
Věřte, že všichni účastníci si jedou tento pobyt užít, vystoupit do jisté míry ze své každodenní komfortní zóny a poznat nové lidi, proto není čeho se obávat, budeme na stejné vlně. K tomu všemu nutno podotknout, že celý penzion budeme mít pro sebe, ale není v našich silách vystavět samostatné pokoje, přeskládat či rozřezat postele :)

Cena

V ceně je zahrnuto ubytování na všechny dny kurzu, plná penze včetně svačin v průběhu dne a kompletní program workshopů na každý den včetně služeb s tím spojených. Na místo není zajištěna doprava.

CENA 18.900,- Kč vč. DPH

pro early birds přihlášených a zaplacených do 1. května 2020 - 17.900,- Kč vč. DPH 

 
 

VZPOMÍNKY Z MINULÉHO ROKU

NAJDETE NÁS I NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH 

 • Facebook - White Circle
 • Instagram - White Circle
 • YouTube - White Circle

Reference

ŠKOLA IMPROVIZACE začala své působení v roce 2013 a od té doby prošlo jejími semestrálními tréninky více jak 700 lidí. Další reference naleznete přímo na webu školy, nebo v podobě příběhů našich absolventů na IMPRO TALKS.

TEREZA BROUSILOVÁ

Studentka právnické fakulty a hudebnice

Oproti dřívějšku se nebojím někam jít, i když předem netuším, co tam řeknu. Víc si totiž věřím, že dokážu z případné nekomfortní situace vybruslit - zaimprovizovat, třeba z toho udělat i srandu. Víc taky vnímám, jak reaguju na ostatní, že místo "ne, takhle jsem to nemyslela", pokud s druhým úplně nesouhlasím, řeknu třeba "jo, tak nějak a ještě bych dodala". Snažím se prostě toho, kdo přijde s nějakým návrhem, podpořit - najít styčný plochy. Takže kurz improvizace byl pro mě určitě hrozně inspirativní. Celkově mi pozměnil směr uvažovani/mluvení/chováni, což se projevuje taky třeba když musím mluvit k většímu množství lidí. Vlastně mě to docela i začalo bavit.

MICHAELA ŠMEJKALOVÁ

Brand Protection Manager

Stojím v místnosti plné cizích lidí, je mi vedro, potím se. Koukám do očí Ondřejovi Nečasovi a Lukáši Venclíkovi a snažím se nedat najevo, že se tak zcela neztotožňuji s tím, co říkají a předjímají. Cože? Že prý každý se dá odblokovat?! Má tvrdohlavá povaha mě nutí pohrávat si s myšlenkou, že budu výjimkou potvrzující pravidlo - vlastně jsem si tím naprosto jistá. A dělám přesně to co vždycky, když se necítím ve své kůži, když s něčím nesouhlasím a když něčemu nevěřím - křížím ruce na prsou. Už je sobota večer, prosím?! Začíná Letní škola improvizace.

 

STŘIH

 

Stojím v místnosti plné lidí, kteří jsou mi blízcí a které mám ráda (a to i přesto, že je znám prakticky jen pár hodin), koukám do přívětivých očí Ondry a Lukyho, mluvím veřejně o svých pocitech a, světe div se, brečím! Brečím slzy úlevy a euforie z uplynulého vystoupení. A co je na tom všem nejpozoruhodnější - brečím, protože týden plný zábavy, výzev a především permanentního překonávání sebe sama je u svého konce...Když o Letní škole improvizace a celém týmu, který za ní stojí, zpětně přemýšlím (což i přes uplynulý čas dělám poměrně často), uvědomuji si, že mi to opravdu něco dalo a že z této zkušenosti stále čerpám. Není ze mě nový improvizátor a nikdy nebudu stát ve světle divadelních ramp, ale připadám si uvolněnější, odvážnější a hlavně - neberu se už tolik vážně! Letní školu improvizace vřele doporučuji všem, kteří mají chuť zkusit něco nového a kteří si konečně uvědomili, že je třeba čas od času vystoupit ze své komfortní zóny.
 

ADAM ADAMÍK

Syn vedoucího obchodního odboru Národního divadla

Po týdenním kurzu improvizace pozoruju u otce obrovskej posun. Líp se s ním povídá. Občas totiž i poslouchá.

Please reload

 
IMPROVIZUJ S.R.O.

Fakturační adresa

Volkova 1131/3 

198 00, Praha 9

IČO: 056 04 885

DIČ: CZ 056 04 885

Bankovní spojení: 4417109309/0800

Tel: +420 728 376 440

info@improvizuj.cz

 • White Facebook Icon
 • White Instagram Icon
 • White YouTube Icon

Na Vaše dotazy se bude těšit TÝNA DZURINOVÁ

+420 602 153 037
tyna@improvizuj.cz