LETNÍ ŠKOLA IMPROVIZACE

TÝDENNÍ INTENZIVNÍ KURZ 2021 
PRO OSOBNOSTNÍ ROZVOJ

​​Semestrální program “Nech se překvapit, nenech se zaskočit” můžete již pátým rokem zažít také v intenzivní letní podobě. Tato akce je určena  pro lidi bez ohledu na věk, kteří chtějí pracovat s vlastním sebevědomím, naučit se vystupovat, nebo podpořit v sobě kreativitu a chuť spolupracovat.

Pro všechny, kteří se chtějí naučit:

 • prezentovat své myšlenky přesvědčivým způsobem

 • kdykoliv pohotově zareagovat s humorem a nadhledem

 • mít kontrolu nad situací a svými emocemi

 • hledat cestu k vlastní autenticitě  

 • najít v sobě klid pro jakoukoliv situaci

KDE ?

V chalupách na Buchově blízko Postupic ( 1h cesty autem z Prahy).

SKUPINA

Pracujeme ve skupině 10 - 14 lidí, vedenou 2 lektory. 

KDY ?

22. - 29. srpna 2021
od nedělního oběda do další neděle

CENA KURZU

19 900,- vč. DPH, v ceně je ubytování, plná penze a obsah kurzu.

NÁŠ PŘÍSTUP

Klademe důraz na spolupracující atmosféru, ve které se skrze hry a cvičení učíte praktické dovednosti z oblasti kreativity, rétoriky, prezentace a leadershipu. Naši lektoři dbají na podporu motivace v týmu, přijetí zodpovědnosti za společný cíl, využití vlastního potenciálu a přenesení cvičení do reálných situací života.

ZÍSKÁŠ
 • 9 bloků tréninku  (celkem 33h hodin) v intenzivní podobě 

 • práce 2 lektorů s možností osobních konzultací

 • certifikát o absolvování kurzu použitelného do tvého CV

 • autorský pracovní sešit Školy improvizace

 • slevy na akce (Improtalks, Festival ŠI, Impro v parku, kurzy s hosty ze zahraničí)

 • přístup k dalším seberozvojovým akcím pořádaných pro IMPRO komunitu

TÉMATA JEDNOTLIVÝCH BLOKŮ

MODUL : : GET OUT OF THE BOX


ICEBRAEKER : : PRÁCE S CHYBOU : : UVOLNĚNÍ : : KOMFORT VE SKUPINĚ Na začátku tréninku je pro nás důležité, abyste se cítili v bezpečném a energetickém prostředí pro další práci, ve kterém se nebudete bát projevit. Společně si nastavíme pravidla pro práci, budeme se soustředit na vnímání chyby jako na příležitost k učení a seznámíme se s vašimi individuálními zakázkami a očekáváním.
MODUL : : TECHNIKA "ANO,A.."


PŘIJÍMÁNÍ : : ROZVÍJENÍ NÁPADŮ : : OCHOTA RIZKOVAT : : JÍT DO AKCE S některými lidmi se nám spolupracuje lépe a s některými hůře. Někteří lidé říkají častěji ne - a odměnou je jim jejich bezpečí - někteří lidé říkají častěji ano - a odměnou je jim dobrodružství. Implementace techniky “ano a” ukazuje, jak lze rozvíjet projekty a ideje druhého a odměňuje nás pozitivním a podporujícím prostředím, kde má každý člen týmu zodpovědnost za svůj příspěvek.
MODUL : : SPONTÁNNOST - BÝT TADY A TEĎ


STRACH Z CHYBY : : PRÁCE S ASOCIACEMI : : METAFORY : : IMAGINACE Připravení půdy pro tvorbu zahrnuje i umění vypnutí vnitřního cenzora, být v přítomnosti tady a teď, na jedné vlně a v plném zapojení představivosti. Naučíme se jak pracovat s asociacemi a disasociacemi, jak zapojit vlastní tělo do hry.
MODUL : : V TĚLE A EMOCÍCH


SOULAD TĚLA A SLOVA : : CITLIVOST : : KONTROLA EMOCÍ : : NEUTRALITA Tělo ovlivňuje to, jak se cítím a jak se cítím, ovlivňuje moje tělo. Budeme prozkoumávat naše možnosti klidu v řeči i těle. Budeme zkoušet, jak udržet i silné emoce pod kontrolou a jaké pozice nám pomáhají pro získání jistoty i v nejistých situacích.
MODUL : : STATUSOVÉ HRY


ŘEČ TĚLA : : OSOBNÍ PROSTOR : : DOMINANCE A SUBMISIVITA : : INTERAKCE Jaký je rozdíl mezi chováním sluhy a pána? Co na sebe prozrazuje naše řeč těla, hlas a slova? Čemu říkáme statusová houpačka? Naším cílem je zvědomit verbální a neverbální projevy neviditelného a často nevědomého boje o dominanci. Pohled, který se hodí při vyjednávání i jako obrana proti manipulaci.
MODUL : : PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI


ŘEČ TĚLA : : EMPATIE SAMA K SOBĚ : : BEZ STRESU : : SDÍLENÍ Cílem bloku je odnést si chuť do prezentování a sdílení vlastních myšlenek a nápadů bez zbytečného stresu. Naučit se pracovat s tichem a očním kontaktem a získat know-how, jak skrze psychologii a herectví připravit své tělo a hlas do módu prezentátora.
MODUL : : VSTUPOVÁNÍ DO ROLÍ


NADHLED : : OŽIVENÍ POSTAVY : : JÁ JAKO HRDINA : : ZAPOJENÍ TĚLA Jaký hrdina se v nás ukrývá? Vyzkoušíte si jak oživit postavu vlastním tělem a hlasem. Jak udržet hru a napětí. V tomto bloku se zaměříme na krátké situace a vztahy, které zažíváme v životě. Postavy nám dávají nadhled nad naším jednáním a učí novým zkušenostem.

KURZEM TĚ PROVEDOU
Vanda-21_edited.jpg
Ondřej Nečas

otec Školy improvizace, lektor & facilitátor

Zkušenosti s vedením lidí má díky organizování různorodých projektů, festivalů a dlouholetého působení v ..

Vanda-21_edited.jpg
Pavla Sedláčková

lektorka, herečka, zpěvačka

Absolvovala i odučila desítky workshopů (od Brna po Torino) a vstoupila jako lektorka na půdu ..

Vanda-21_edited.jpg
Lukáš Venclík

speaker, herec, scénárista

Desítky odvedených korporátních workshopů a teambuildingů a odmoderovaných firemních eventů ..

výstřední papír
CENA PROGRAMU

V ceně je zahrnuto ubytování na všechny dny kurzu, plná penze včetně svačin v průběhu dne a kompletní program workshopů na každý den včetně služeb s tím spojených. Na místo není zajištěna doprava.

 

Cena: 19.900,- Kč vč. DPH

Pro včasné přihlášení a zaplacení kurzovného do 31. 03. 2021 je cena 18.900,- Kč vč. DPH).

Kurz lze platit přes Benefit plus program.

V přihlášce je možné si zvolit rozdělení platby na 3 splátky.

V případě vyplnění firmy a IČ, faktura se automaticky vystaví na vaší firmu bez uvedení kontaktních údajů účastníka.

buchov4.jpeg
KDE TO PROBÍHÁ

Tři chalupy v malé osadě Buchov se nacházejí v romantické středočeské krajině na dohled od bájné hory Blaník. Místě obklopeném poli, loukami a lesy.

buchov4.jpeg
KDE TO PROBÍHÁ
Letos se podíváme do malé osady Buchov, ta se nacházejí v romantické středočeské krajině na dohled od bájné hory Blaník. Místě obklopeném poli, loukami a lesy.

V chalupách pro tebe budou připraveny plně vybavené apartmány sdíleny vždy s několika účastníky. Pro některé to bude možná velká výzva, ale "kdo se bojí, nesmí na Buchov" :)


Věř, že všichni účastníci si jedou tento pobyt užít, vystoupit do jisté míry ze své každodenní komfortní zóny a poznat nové lidi, proto není čeho se obávat, budeme na stejné vlně. 

FOTOGRAFIE Z MINULÉHO ROKU
reference_jana_jelinkova.jpg

JANA JELÍNKOVÁ

učitelka na ZUŠ

V práci mi improvizace pomohla více, než jsem vůbec tušila. Změnila mi pohled na moji profesi učitelky (a občas i aktivního umělce), otevřela mi nové dveře, jak pracovat s dětmi, jak se do práce víc těšit....Vlastně mi ale pomohla změnit (zlepšit) vztah k sobě a to mělo pak dopad i na další oblasti života - i na práci.

reference_Sebastian_James.jpg

JAMES SEBASTIÁN

lektor a psychoterapeut

Jako lektor a psychoterapeut považuji za nejdůležitější v životě tři věci. Upřímnost, ochotu si vzájemně pomáhat a naučit se hrát. Škola improvizace je expertem právě na to hraní a najdete zde i spoustu dalších přesahů. Skvělý doplněk Radikální upřímnosti.

reference_pavla_vedralova.jpg

PAVLA VEDRALOVÁ

šéfová Optiky Anděl

Školu Improvizace vřele doporučuji všem, kteří se chtějí bavit a potkat se opět se svým hravým já. Celý tým, školy Improvizace podporuje lidi v lidskosti a radosti a tím velkou měrou podporuje naší společnost opět k laskavému humoru a vzájemnému porozumění ... děkuji, že mohu být součástí.