top of page
  • Obrázek autoraOndřej Nečas

Světoví facilitátoři a lektoři v Praze!
Letošní léto v Praze bude v duchu aplikované improvizace.  Organizátoři, lektoři a studenti Školy improvizace si vzali do hlavy, že do naší matičky přivezou odborníky a profesionály z celého světa a uspořádají od středy 17. do neděle 21. července konferenci. Ve spolupráci s mezinárodní komunitou Applied Improvisation Network (AIN) se tak setká mezinárodní scéna s tou domácí v prostorách HAMU na Malostranském náměstí.

 

Aplikovaná improvizace se stala nedílnou součástí v mnoha odvětvích lidského rozvoje po celém světě. Svou hravou formou prostoupila vody trendů v leadershipu, koučování, soft-skills tréninků, terapií, práci s mládeží a mnoha dalších.

 

AIN PRAGUE 2024 : Tune the Future je konference zaměřená na budoucnost využití technik a mindsetu improvizace v širokém pásmu profesí. Sdílením know-how a zkušeností zde dochází k rozvoji celého odvětví napříč kontinenty.

 


Hlavními TALKS hosty z českých řad budou Kateřinu Lesch z Delloite a Tomáše Ervína Dombrovského z Alma Career Czechia. Kateřina nám představí budoucnost AI (umělé inteligence), její reálné dovednosti, výhledy a její využití v pracovním procesu. Nastíní tak, jakým dovednostem se máme věnovat a rozvíjet jako lidi a kde je prostor pro aplikovanou improvizaci. Tomáš zase skočí do světa reálných čísel z trhu a nastíní, jaké jsou trendy ve vzdělávání a čemu je potřeba věnovat pozornost.

 
Z řad zahraničních hostů se můžeme těšit např. na Lauru Berkemeyer (Něm.), která představí výsledky výzkumu o vlivu improvizačního divadla na rozvoj a výrazné zlepšení  kreativních dovedností a sebevědomí u studentů. Dále jí doplní Kalina Toromanova (BG), která představí Stages Toolkit, což je bezplatná online platforma s více než stovkou kreativních a improvizačních cvičení pro lektory a facilitátory. Michelle Clarke bude mluvit o reálné implementaci AI do vzdělávání na univerzitách a vzdělávacích programech.

 

Lektoři a přednášející z AIN PRAGUE 2024

Kromě prezentací bude v průběhu celé konference probíhat i více jak 50 praktických workshopů zaměřený na byznys, vzdělávání, prodej či rozvoj metodik. Zde se účastníkům představí v českých barvách lektoři jako je, Karolína Harries a Ondřej Nečas (Já jako produkt), Vanda Gabrielová a Pavla Sedláčková (Řešení náročných účastníků), Michaela Raiserová (AI jako leader), Tomáš Andreášik (Gestalt – využití v terapiích), Tomáš Jireček (Mezilidské vztahy) a další…

 

Ze zahraničních hostů představí své workshopy např. legenda Kat Koppett (USA) - Jak maximalizovat dopad aplikované improvizace pro budoucnost; Paul Z Jackson (GB) - Sdílení know-how; Jørgen Moltubak (NOR) - Vytváření vize pro školství budoucnosti; Cindy Pittens (NL) – Jak zvládat chaos; Annemarie Steen (NL) – Pěstování hravé přítomnosti a mnoho dalších - více jak 50 workshopů.

 

Konference je tvořena rozmanitými formáty přednášek, krátkých výstupů, dlouhých i krátkých workshopů a je doplněna o bohatý kulturní improvizační program, který zaštítí český performer Láďa Karda. Jak na samotné HAMU, tak v Kaiserštejnském paláci i v komunitním Žižkostele na Žižkově.


Více informací o celé akci naleznete na www.ainprague.com.
Komentáře


Ukázkové lekce

Potřebuješ výzvu?

Udělej první krok v bezpečí hry.
bottom of page