top of page

Theatropolis

Vysoká škola improvizačních technik

INTRO_BG_PIC (2).png
Pohybova_improvizace.jpg
Kurzy jsou určené primárně pro studenty, kteří absolvovali tři semestry Školy improvizace a nebo pro zájemce o tvorbu a  veřejné vystupování.
Aktuálně v Theatropolisu:

THEATROPOLIS hlásí vyprodáno!

Semestrální kurzy 

Harmonogram

 Jarní semestr 2023 začíná v týdnu od
6. března a končí v červnu 2023.

Místo kurzů

Snažíme se orientovat na Smíchov-Vinohrady

Trvání

Kurz se skládá z 12 setkání. Závěrečné představení proběhne v rámci Improfestu.

Skupina

Počet lidí ve skupině je omezen s ohledem na téma. Přednost mají dříve přihlášení.

Kurzy Theatropolis se liší od kurzů Školy v několika bodech:

  • Je kladen důraz na divadelní improvizaci namísto improvizace aplikované

  • Lektor se věnuje jednomu tématu zevrubně celý semestr, takže jednotlivé lekce nemají svá témata, ale jedno téma provází celý semestr

  • Odehrajete dvě představení za semestr místo jednoho

  • Vy sami si vybíráte téma a lektora, které vás zajímá

  • Každý semestr přicházíme s nabídkou nových témat a vy můžete do Theatropolis chodit tak dlouho, dokud vás improvizování bude bavit

Jak už víte z prvních třech semestrů Školy, každý přichází do kurzu s jinou zakázkou. Víme, že máte své spolužáky z předchozích tříd rádi, ale apelujeme na vás, abyste si vybrali téma, které je vašemu srdci nejblíže. Díky tomu mohou v Theatropolis vzniknout více homogenní skupiny lidí se stejným nebo podobným zájmem.

 

Prosím, přečtěte si anotaci a vyberte si ten kurz, který s vámi nejvíce rezonuje.

Pro lepší orientaci jsme třídy rozdělili do následujících skupin:

Theatropolis 1 - vaši hlavní touhou je si hrát, své místo má zde i osobní rozvoj

Theatropolis 2 - určeno pro ty, kteří mají zájem o divadlo a větší drill

Obě z těchto skupin mají své podskupiny.

Skills - důraz na rozvíjení dovedností a proces; představení jsou spíše "work in progress"

Perform - důraz na performativní stránku improvizace; práce na improvizačním formátu; proces je důležitý, ale neopomíjí představení jako výsledek společného úsilí skupiny

 

Vybírat tedy můžete z těchto tříd:

Theatropolis 1 - Skills

Theatropolis 1 - Perform

Theatropolis 2 - Skills 

Theatropolis 2 - Perform

 

Pokud si nebudete jisti, můžete kontaktovat Láďu Kardu (ladakarda@gmail.com), který Theatropolis zaštiťuje a pomůže vám vybrat ten pravý kurz právě pro vás. 

Komu jsou kurzy určeny

  • tomu, kdo chce jít do hloubky konkrétních témat

  • absolventům, kterým improvizace chybí

  • těm, kdo se nebojí jít do nových věcí a užívat si neznámého

Cena semestru

Platbu je možné rozdělit až na 3 splátky. Pokud o tuto možnost máš zájem, napiš nám na info@improvizuj.cz.

Semestr obsahuje 11 tréninků + dvě představení (první v průběhu kurzu, závěrečné v rámci Improfestu (celkem 40 hodin).

Rezervace místa v kurzu je platná po zaplacení kurzu nebo zaslání první splátky. Druhou část lze zaplatit do začátku semestru. Pokud potřebuješ vystavit fakturu na firmu, stačí uvést údaje firmy v přihlášce. Vystaví se automaticky bez uvedení kontaktních údajů účastníka.

Cena kurzu:  10 900,-/11 900,- (pokud je veden dvěma lektory)

Theatropolis není plátcem DPH.

Kurz lze platit přes Benefit plus program.

Vystup z těla

Theatropolis 1 - Skills

ikona_kalendar.png

PŘIHLÁŠKY OD 9. 1. 2023

Ikona_studenti.png

12 - 14 LIDÍ

Ikona_cas2.png

ÚTERÝ

ikona_lektor.png

FILIP KARDA

Přijdeš na jeviště v hlavě ti jede: „Kde jsem, kdo jsem, co tam dělám, jaká je moje motivace, kdo jsou moji kolegové, musím už začít mluvit, neměl bych začít něco dělat, neměl bych naopak počkat, mám použít nějakou rekvizitu nebo se začít vžívat do postavy…?“

Improvizovaný sitcom


Theatropolis 1 - Perform
ikona_kalendar.png

PŘIHLÁŠKY OD 9. 1. 2023

Ikona_studenti.png

12 - 14 LIDÍ

Ikona_cas2.png

STŘEDA

ikona_lektor.png

LUKÁŠ VENCLÍK

Nekonečná studnice osmi dekád televizní historie a nekonečná prázdnota improvizačního jeviště. Rád bych vám ukázal, jak se obojímu snažím rozumět a společně hledal, jak přinést na pódium improvizovaný sitcom.

Šejkspír - komedie

Theatropolis 2 - Perform
ikona_kalendar.png

PŘIHLÁŠKY OD 9. 1. 2023

Ikona_studenti.png

10 - 12 LIDÍ

Ikona_cas2.png

PONDĚLÍ

ikona_lektor.png

LÁĎA KARDA

William Shakespeare - největší dramatik všech dob a nekonečná studnice. Podíváme se na principy, které ve svých hrách používal a budeme chrlit jednu divadelní hru za druhou. Tentokrát si bereme na paškál jeho komedie, takže žádné umírání, budeme chtít diváka rozesmát!

Herecký trénink

Theatropolis 2 - Skills
ikona_kalendar.png

PŘIHLÁŠKY OD 9. 1. 2023

Ikona_studenti.png

10 - 12 LIDÍ

Ikona_cas2.png

ČTVRTEK

ikona_lektor.png

VÁCLAV ZIMMERMANN

Cílem kurzu je ohledávat tzv. průběžné jednání v situacích ve vymezeném jevištním prostoru hry. Ten nám umožní vědomější a hlubinnější jednání v postavách — nikoli za nás samotné. My jim propůjčíme tělo, hlas a myšlení a skrze různá cvičení budeme pátrat po jejich prožívání a pravdivosti.

Theatropolis Individuals

Spouštíme nový projekt - Theatropolis Individuals!

 

Chceš mít lektora jenom pro sebe a pracovat intenzivně na svojí zakázce? Nabízíme čtyři lektory s akademickým vzděláním v divadelních oborech, u kterých můžeš rozvíjet svoje schopnosti. Individuální přístup zaručen. 

 

Individuals máš plně ve svých rukou: můžeš chodit paralelně se semestrálním kurzem nebo klidně o prázdninách. Čas a pravidelnost lekcí si nastavuješ s lektorem ty, můžeš si dát lekci jenom jednu nebo chodit pětkrát týdně k různým lektorům.

Cena 2500 Kč/1 lekce (90 min) pro studenty a absolventy Školy, 3000 Kč/1 lekce pro ostatní

 

Pro nezávaznou konzultaci zdarma napiš na ladakarda@gmail.com

 

V nabídce jsou tito čtyři lektoři:

Filip Karda
 

Lektor improvizace a párových kurzů, klaun, herec

S čím ti můžu pomoci:

Rozvinout všímavost k sobě i okolnímu světu. Ladění se na sebe a hledání inspirace pro hru skrze principy dialogického jednání s vnitřními partnery. Základy komiky očima klauna. Pojmenovat a podpořit tvoji jedinečnost.

 

Můj příběh:

Od malička jsem zkoušel spoustu kroužků a u ničeho jsem nevydržel dlouho nebo se zapřením. Až jsem poznal improvizaci, kterou jsem nechtěl dělat, protože se ji již věnoval můj starší brácha. Ale nedělat něco jen proto, že už to někdo dělá, by byl zbytečný blok. Moje cesta improvizací mě provedla: záškoláctvím, touhou učit, ke studiu na JAMU, rozvíjet své autorství na DAMU. Půl roku jsem učil na stáži v Irsku. Improvizace mě přivedla k mojí manželce. V patnácti jsem se zařekl, po zkušenosti s brigádou v call centru, že už nikdy nebudu dělat, co mě nebaví. A s trpělivostí rodičů jsem k tomu dostal šanci a našel, co je to moje. S tím ti třeba pomůžu taky.

Filip-Karda-ctverec.jpg
Láďa Karda

Herec, lektor, stand-up komik, režisér, textař, zpěvák

 

S čím ti mohu pomoci:

Pokud máš zájem zkusit stand-up nebo sólovou improvizaci nebo chceš pracovat na novém charakteru nebo chceš zkusit příjimačky na umělecký obor nebo chceš psát písničky nebo máš trable se závislostí nebo chceš jen rozvíjet svoje divadelní schopnosti pomocí různých cvičení.

 

Můj příběh:

Jsem absolvent DAMU na katedře alternativního a loutkového divadla a tvorby písňového textu a scénáře na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Založil jsem soubor České národní improvizační divadlo, který vedu jako umělecký šéf. Věnuji se stand-upu ve skupině Underground Comedy. Jsem členem divadla NoD. Jsem zpěvák, textař a kytarista ve skupině Cílená nejistota. Ve volném čase se věnuje hraním počítačových her, zíráním do map. Jsem hypersenzitivní a od roku 2020 se úspěšně léčím ze závislosti na alkoholu a drogách.

Ladis-karda-ctverec.jpg
Jáchym Sůra 

Herec, lektor, ilustrátor

 

S čím ti mohu pomoci:

Pomohu ti vrátit se do těla, uvolnit se, zpřítomnit. Pomohu ti s hlasem i pohybem, abys byl*a co nejméně ve stresu a v křeči. Předám ti vše, co jsem se naučil o improvizaci, herectví i ilustraci (ano, dá se to propojit) a budu ti trpělivým a otevřeným průvodcem.

 

Můj příběh:

Jsem herec a ilustrátor na volné noze, obojímu se věnuji už od dětství, ale jen herectví mám vystudované. Srdci nejbližší jsou mi jevištní improvizace (www.cnid.cz) a komiksy, miluju detaily a drobnosti, které se snadno přehlédnou, krásu všednosti a přírodu. Založením jsem spíš introvert se zájmem o filosofii, psychologii a kolejové dopravní prostředky.

USA_8221__photo-by-DANALKA.com__.jpg
Václav Zimmermann

Herec, lektor, autor

S čím ti mohu pomoci: S přednesem, hereckou průpravou, konzultace k přijímacímu řízení na umělecké vysoké školy. A moje oblíbené téma práce je "klid" versus "neklid".

Můj příběh: 

Absolvoval jsem obor Autorské herectví na DAMU. Věnuji se především divadelní improvizaci se skupinou České národní improvizační divadlo, dále spolupráci s Vosto5 v Divadle Archa a dalším divadelním projektům. Jsem hrdým autorem pokleslé detektivní video-série s názvem Případy Léona Cliftona. Pocházím z obce Provodov, kde jsem začínal v místním ochotnickém spolku ProLiDi.

Vaclav-17_edited_edited_edited.jpg
281643484_4772931642810860_6939323375050177280_n.jpg

Absolventský víkend

[Každý semestr zakončujeme víkendovým pobytem pro studenty Školy. Většinou se setkáváme v srdci Krkonoš nebo Vysočiny. Jedná se o samostatnou akci. O jejím konání tě budeme informovat e-mailem.]

Závěrečné vystoupení

Tvé vystoupení proběhne v rámci festivalu Improfest. Jaký formát budete hrát ti prozradí, případně neprozradí, lektor na lekcích. Pokud máš chuť se zapojit do organizace festivalu, nebo představit nějakou vlastní tvorbu, umělecké dílo apod, napiš nám.

292441949_4888952061208817_482113984392804993_n.jpg
bottom of page