THEATROPOLIS

Pro naše nejdražší studenty připravujeme úzce specializované témata na každý semestr. Kurzy jsou určené pouze pro studenty, kteří absolvovali všechny tři semestry Školy improvizace. 

ŠEJKSPÍROVÁNÍ

PONDĚLÍ

LADISLAV KARDA

impro sitcome

ÚTERÝ

LUKÁŠ VENCLÍK

LIFE IS LIFE

ÚTERÝ

PAVLA SEDLÁČKOVÁ

TÉMA: ŠEJKSPÍROVÁNÍ

William Shakespeare - největší dramatik všech dob a nekonečná studnice. Podíváme se na principy, které ve svých hrách používal a budeme chrlit jednu divadelní hru za druhou. Na konci semestru už budeš mluvit jenom v metaforách. Nepřihlašuj se, pokud si nikdy nechtěla, aby ti Romeo pod balkónem zpíval serenádu. Nepřihlašuj se, pokud jsi nikdy nechtěl uškrtit vlastní ženu. Pro přihlášení není nutno znát ani jedno ze Shakespearových děl. 

 

Semestr se bude soustředit hlavně na tyto improvizační a divadelní dovednosti:

  • silné a uvěřitelné charaktery

  • storytelling a výstavba příběhu

  • pochopení a orientace v žánru

PRVNÍ DIVADELNÍ

 

DEN: PONDĚLÍ

ČAS: 18 - 21H

PRO SKUPINU: 9-14

LEKTOR: LÁĎA KARDA

 

DRUHÁ DIVADELNÍ

 

DEN: ÚTERÝ

ČAS: 18 - 21H

PRO SKUPINU: 9-14

LEKTOR: LUKÁŠ VENCLÍK

TÉMA: IMPROVIZOVANÝ SITCOME

Impro se ve světě komediálních seriálů objevilo docela nedávno - britský Thick of It nebo americké Parks and Recs, The Office nebo Curb Your Enthusiasm (a mnoho dalších) dávají svým hercům svobodu bonusových pokusů o natočení scény a sklízejí úspěchy v podobě pohotových reakcí a gagů, které by na papíře nikdy nevznikly.

Co se tedy posunout ještě o krok dál? Jaké by bylo, přijít před publikum, dostat název show a zahrát z fleku pilotní epizodu? Budeme objevovat pravidla dobré sitcomové praxe a naučíme se přemýšlet na scéně jako scenárista. Ale hlavně budeme brousit improvizační dovednosti, které jsou pro formát potřeba - hledat a hrát uvěřitelné a zranitelné postavy, umět autenticky prožívat emoce na scéně, vyprávět příběh tak, abychom posouvali nejenom svojí zápletku, ale uměli i nahrávat svým kolegům.

Co se týče přesahu do osobní složky, nabízím především posun k autorskému představení a hledání sebe sama na scéně. Tři semestry jste se učili, jak zabalit všechny svoje trampoty do úhledného balíčku a ten nechávat mimo scénu. Teď vás zvu, abyste ten sáček začali brát s sebou a věci, které máte integrované, začali vytahovat a hrát s nimi.

“Opravdový smích vzniká, když vezmeš něco, co tě bolí a hraješ si s tím.” Charlie Chaplin

TÉMA: LIFE IS LIFE*

Ptáte se jak tvořit charaktery? O čem by měly být příběhy, které hrajete? Kde brát inspiraci? Tou nejsilnější jsou životy nás samotných, lidí z našeho blízkého okolí, ale i ty, které zaslechneme na rohu v naší oblíbené kavárně, či večer u piva. Budeme hledat cestu jak je přenést na jeviště a nechat je žít dál. Skrze ně se pokusíme dopřát sami sobě dost času a prostoru na to být na jevišti uvěřitelnými. A v neposlední řadě jim taky dodat trochu lehkosti a nadhledu. Jeviště nám totiž dovolí vše. Ohýbat, stylizovat, přehánět i zjednodušovat. Svobodu našim příběhům!

*Vhodné i pro absolventy semestru autorské improvizace s Láďou Kardou.

TŘETÍ DIVADELNÍ

 

DEN: ÚTERÝ

ČAS: 18 - 21H

PRO SKUPINU: 9-10

LEKTORKA: PAVLA SEDLÁČKOVÁ

 
 

MÍSTO KURZU

Místo vám potvrdíme později. Snažíme se orientovat na Smíchov-Vinohrady

HARMONOGRAM

Letní semestr 2020 začíná v týdnu od 2. března a končí v týdnu od 8. června 2020

13 SETKÁNÍ

Semestr se skládá z 12 setkání. Závěrečné představení proběhne v rámci letního improfestu 8. - 12. 6. 2020

SKUPINA

Počet lidí ve skupině je omezen s ohledem na téma. Přednost mají dříve přihlášení.

V divadelních třídách Theatropolisu si vybíráme každý semestr nové téma, které prozkoumáváme do hloubky s potenciálem uměleckého zpracování na konci semestru.  Kurz je veden jedním lektorem v určený den. Menší skupina nabízí více prostoru pro experimentování a prozkoumávání osobních hranic, a zároveň vám dává větší zodpovědnost za celek.

Komu jsou kurzy určeny

  • pro toho, kdo chce jít do hloubky konkrétních témat

  • pro absolventy, kterým improvizace chybí

  • pro vás, kteří se nebojíte jít do nových věcí a užívat si neznámého

 

Cena semestru

Cena kurzu je 8 900,- Kč (Theatropolis není plátcem DPH).

Semestr obsahuje 12 tréninků + vaše závěrečné představení v rámci Improfestu (celkem 39 hodin).

Rezervace místa v kurzu je platná od zaplacení kurzu, nebo nevratné kauce ve výši 2 000,- Kč. Druhou část lze zaplatit do začátku semestru. Pokud potřebuješ vystavit fakturu na firmu předem, prosím kontaktuj nás na prihlasky@improvizuj.cz.

Skoč, křídla roztáhneš cestou.

info@improvizuj.cz, 420 728 376 440

© 2020

BUĎ S NÁMI NA SÍTI
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon
  • White YouTube Icon