top of page

Longformy

Pro absolventy 3 semestrů ve Škole improvizace.

O kurzu

Longforma je delší formát divadelní improvizace – což znamená, že si vybereme hru a budeme ji hrát třeba hodinu a půl. Principy divadelní improvizace jsou pořád stejné, takže navážeme na to, co už známe z našich kurzů. Longforma je nejčastěji uváděná forma divadelní improvizace v zahraničí. Proč je tak populární? Můžete se v ní pořádně vyřádit! Vyzkoušíme si dvě, u nás méně známé longformy – Cestu hrdiny a Friendtrip. Postavy budou žít na jevišti mnohem déle, potkávat další a společně zažívat nová dobrodružství. Užijeme si závěrečné divadelní představení, které bude inspirováno jedinečnou atmosférou večera a nápady diváků.

Pro koho je kurz určen:
Pro odvážlivce, kteří se nebojí hrát divadlo a někdy se u toho i zapotit! Zabrousíme do hereckých technik tvorby postavy. Naučíme se strukturu longformy a zjistíme, které role nám sedí. Každý správný improvizátor musí být i trochu režisér, aby věděl, kdy má přijít zvrat děje a kdy naopak nechat diváka si užít klidnou chvilku. Takže otevřené a chytré hlavy sem! Nebojte se, že nemáte dost talentu. Jestli máte chuť přijít, přijďte.

V semestru si vyzkoušíme dvě longformy a budeme s nimi pracovat. Jako skupina, si jednu z nich vybereme a budeme ji prozkoumávat. Budeme zlepšovat své dovednosti a na konci semestru si ji zahrajeme před publikem. Celý kurz bude směřovat k tomu, abyste na jeho konci byli schopni jako skupina odehrát celé divadelní představení bez zásahu lektora.

Kurzem tě provede

VÍCE O LEKTOROVI
Alžběta Jelínková
Alžběta Jelínková

lektorka, herečka
a cestovatelka

ikona_informace.png
Kdy?

6. 3. 2024

ikona_misto.png
Kde?

Vyšehradská 8, Nové Město

ikona_kalendar.png
Jaký den a čas?

čtvrtek od 18 do 21 h

ikona_skupina.png
Pro skupinu

10 - 14 LIDÍ

ikona_cena.png
Cena kurzu

11 900,- Kč

Theatropolis není plátcem DPH.

bottom of page