top of page

Objekty

Pro absolventy 3 semestrů ve Škole improvizace.

O kurzu

Nadcházejícím tématem zimního semestru je aplikace objektů v rámci divadelní improvizace a kompozice. Hra s předměty v prostoru, práce s rekvizitou a s kostýmem – převlek, stylizace.
Rozvoj hracích nástrojů v improvizaci formou použití vnější podoby a stylu dané postavy a následné transformace. Práce s prostorem – budování prostoru v rámci improvizované akce a to jak na fyzické tak verbální úrovni.

Budeme zkoumat, jakým způsobem lze objekty využít k posílení příběhu a emocí v improvizované hře a jak je možné pomocí nich vyjádřit charakter a vztahy mezi postavami a to co nejefektivněji a nejpřirozeněji. Budeme využívat objekty nejen jako doplňky, ale jako důležitou součást improvizované hry. Skrze kostýmy budeme vytvářet specifické charaktery, postavy a určitá prostředí dané situace a hry.

Pro všechny, kteří se zajímají o improvizaci a chtějí se naučit využívat objekty jako nedílnou a přirozenou součást inscenačního prostoru a hry. Účastníci nejsou povinni mít žádné předchozí zkušenosti s manipulací s objekty, objektovým či loutkovým divadlem. Součástí kurzu je i základní fyzický trénink včetně manipulačních a koordinačních cvičení s referenčními předměty jako jsou například míče a krátké metrové tyče.

Kurz bude směřovat k divadelnímu improvizovanému představení, které bude stavět na ucelených principech vycházejících z našeho semestru. Bude se v tomto ohledu jednat o autorské představení stavějící na práci s objektem, jasnou specifikací daného prostoru, rekvizitou, kostýmem a živou hudbou.

Kurzem tě provede

Jan Bárta
Jan Bárta

lektor, dramaterapeut, herec
a režisér

ikona_informace.png
Kdy?

12.10.2023

ikona_misto.png
Kde?

Bude upřesněno

ikona_kalendar.png
Jaký den a čas?

čtvrtek

ikona_skupina.png
Pro skupinu

10 - 14 LIDÍ

ikona_cena.png
Cena kurzu

10 900,- Kč

Theatropolis není plátcem DPH.

bottom of page