top of page

Herectví a práce s (pod)textem

Pro absolventy 3 semestrů ve Škole improvizace.

O kurzu

Kurz pro všechny, kteří mají zájem o divadlo a kromě improvizování by si chtěli zkusit i práci s pevným textem a zjistit, co to obnáší, jaká to má úskalí. Pro všechny, kteří chtějí společně zjistit odpověď na otázku: v čem se tak moc liší práce na pevných divadelních tvarech a improvizační praxe a co mají naopak společného?

Cílem kurzu je ohledávat tzv. průběžné jednání v situacích ve vymezeném jevištním prostoru hry. Ten nám umožní vědomější a hlubinnější jednání v postavách — nikoli za nás samotné. My jim propůjčíme tělo, hlas a myšlení a skrze různá cvičení budeme pátrat po jejich prožívání a pravdivosti. Součástí tohoto tréninku budou i cvičení, jak se s nimi po tomto vymezeném jevištním prostoru pohybovat. Kurz se opírá o mé zkušeností z DAMU, zejména z disciplíny Dialogické jednání s vnitřním partnerem. Dále z Herecké propedeutiky s Jaroslavou Pokornou, z workshopu Meisnerovy herecké techniky vedené Hendrikem Martzem, ze spolupráce Vosto5 s režisérem Jiřím Havelkou a z Českého národního improvizačního divadla.

Toto dobrodružné pátrání bude mít výstup v podobě autorského představení/otevřené zkoušky, jenž kombinuje improvizační a interpretační divadlo (práce s existujícími dramatickými texty), a které bude výpovědí naší/vaší cesty tímto semestrem.

Kurzem tě provede

Václav Zimmermann
Václav Zimmermann

lektor, herec, autor

ikona_informace.png
Kdy?

9.10.2023

ikona_misto.png
Kde?

Bude upřesněno

ikona_kalendar.png
Jaký den a čas?

pondělí

ikona_skupina.png
Pro skupinu

10 - 14 LIDÍ

ikona_cena.png
Cena kurzu

10 900,- Kč

Theatropolis není plátcem DPH.

bottom of page